Aktualizacja prestashop 1.4 do 1.6 na home.pl

Tak, można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju sukces. Po wielu nieudanych próbach, udało się zaktualizować silnik sklepu prestashop 1.4 do wersji 1.6 poprzez skrypt do automatycznej aktualizacji. Niby nic trudnego, ale od bardzo dawna na serwerach home.pl ten skrypt po prostu nie działał, i mimo, że wszyscy są tego świadomi, nikt nic nie zrobił aby rozwiązać ten problem. Jako że lubię serwer który posiadam na home.pl nie poddałem się, zaparłem się i udało sie.

Oczywiście i tym razem nie obyło się bez problemów. A szablon wygląda jakby chciał a nie mógł, ale sendo zostało osiągnięte. Cały sklep, z produktami, zamówieniami, klientami z wersji 1.4 przeskoczył do wersji 1.6.

Nadal trwa dostosowywanie szablonu, bo wiadomo, że takich cudów nie ma, aby szablon z poprzednich wersji działał w wersji 1.6, z prostego bardzo powodu. W wersji 1.6 zastosowano całkowicie nowe rozwiazania, których brak w poprzednich wersjach dyskwalifikuje je z użytku. No ale zmiana szablonu aby wyglądał po staremu to nic w porównaniu z sukcesem zachowania danych.

Po zakończonej sukcesem aktualizacji, sam sklep nie otworzył się poprawnie. Tak naprawdę nie otworzył się wcale, biały ekran, ale zerknięcie w logi szybko postawiło go na nogi. Trochę walki z poprawkami w modułach. I wszystko wracało do życia.

Operacja się udała i co najważniejsze pacjent przeżył.

Największy problem jaki powstrzymywał mnie przed szerokim wykorzystaniem home.pl jako hostingu dla sklepów prestashop został pokonany.